Dr Denker kerstpuzzel 2013

Freelance web developer met interesse in AI, robotica, frontend en backend php development.

Dr Denker kerstpuzzel 2013 discussie head

De Dr Denker kerstpuzzel 2013 uit het Dagblad van het Noorden is er weer. Het thema van de Dr Denker 2013 is 'Van Aa's tot Zetten'.

Download de puzzel van dit jaar.

Dr Denker 2013 rebussen JPEG PDF
Dr Denker 2013 antwoordblad JPEG PDF

Antwoorden controleren is ook weer mogelijk:
Antwoordcontrole Dr Denker 2013

Hieronder kun je tips vragen en tips geven voor de rebussen. Let op, antwoorden plaatsen mag niet en tips die zo eenvoudig zijn dat ze noodzakelijk tot het antwoord leiden worden ook niet geplaatst. Deze website, noch ikzelf, hebben enige band met het Dagblad van het Noorden of de bedenker van de Dr Denker. De bedoeling is om samen te kunnen puzzelen en de bekendheid van de kerstpuzzel te vergroten. Veel puzzelplezier toegewenst met de Dr Denker 2013!

Dit is niet de bedoeling als je tips/hints geeft:

  • antwoorden
  • woorden die in het antwoord voor komen
  • oplosinstructies
  • te concrete aanwijzingen (niet groen maar ....)

Dit is wel de bedoeling:

  • Subtiele hints bv. over wat niet ter zake doet.
  • Behandel één rebus per reactie
  • Hints in welke sfeer je de oplossing moet zoeken of juist niet (bv. Het is niet om op te eten)
Reageren

151 reacties op “Dr Denker kerstpuzzel 2013

    1. Waar kom je niet uit, in welke richting dacht je bij die rebus (wellicht kunnen ander je aanwijzingen geven, die die rebus al hebben opgelost)? (misschien wat vroeg om je al op hints te storten). We kunnen elkaar hints geven hier.

  1. Ik heb de puzzel net gedownload en uitgeprint in Phoenix, Arizona.... En de jaren hiervoor jouw puzzels uitgeprint in houston Texas, en Equatoriaal Guinea! Bedankt

  2. Koop gewoon een krant - misschien dat het Dagblad dan in 2014 ook nog bestaat en een puzzel kan afdrukken. Dit is een typisch gevalletje van pronken met andermans veren. Bovendien bestaat er zoiets als auteursrecht.

  3. Ook Berlin doet mee, vanuit S-Tempelhof ,de Curry Bomber, ook m'n Deutsche kennissen doen mee. Nummer 37 hadden ze direct. De puzzel hoef je ze niet uit te leggen...Ze kloten ook maar wat aan..Ook in de Pub 1, Birkenwerder doen ze mee, volgens m'n hotel baas. Vanavond maar eens kijken...

  4. Ik begrijp je punt. Zelf denk ik dat de post eerder bijdraagt aan de populariteit en daarmee verkoop van de krant dan dat ik hier potentiële lezers mee weg kaap. Daarnaast is de post en antwoordcheck een aanvulling op de krant, waarbij het voor een ieder mogelijk is elkaar wat te helpen, ook als je geen familie en vrienden om je heen hebt thuis (dat kan ook wel via social media, maar ik vind het leuk om dit wat te kanaliseren). De antwoordcheck is overigens wel een mooie manier om je antwoord te toetsen zonder dat je deze hoeft te zien en zonder dat de antwoorden zomaar verspreid worden zonder dat hiervoor daadwerkelijk gepuzzeld hoeft te worden. Ik controleer dan ook elke post op potentiële antwoorden alvorens deze te plaatsen (een substantieel aantal van de reacties valt daardoor af).

  5. Antwoorden worden hier op de website sowieso niet geplaatst. Ik heb zelf nog maar een paar opgelost, ik zal zo weer even gaan puzzelen, voor welke rebus wil je graag een tip?

          1. van die twee woorden die er staan kun je door er één letter tussen te voegen een ander woord maken - zoek daar dan een synoniem voor en laat dezelfde letter vervolgens ook weg bij dat woord

          1. waar denk je aan bij ING + wat is het voorwerp op het plaatje - misschien helpt het je als je dat woord opschrijft en doe dan wat er staat

  6. Het valt me op dat bij rebus 38 vaak als antwoord het dorp tussen Assen en Gieten wordt gegeven. Volgens mij is dit niet correct (het zou kunnen dat de antwoordcontrole het om die reden wel goed keurt).

  7. Martin heeft een klein puntje, bedenk echter wel dat het Dagblad aan abonnees op vakatie zoals wij geen mogelijkheid biedt. Nu achteraf wel maar dan mag je betalen.
    We hebben erover gemaild en gebeld. Dus wij misbruiken niets maar zijn wel heel blij met deze blog en hebben zo een extra gezellige familie-Kerst
    O

  8. Probleempje! De plaatsnaam bij nr. 38 kan niet zijn wat de antwoordcontrole als goed rekent. Pak Google Maps er maar bij, dan kom je op een plaatsje van vier letters. De plaats genoemd in de antwoordcontrole ligt zuidelijker.

  9. Dat ben ik met je eens (heb ik ook gemeld in een eerdere reactie). Er waren echter 167 mensen die het verkeerde antwoord hebben gegeven (ten opzichte van 66 die m.i. het juiste antwoord geven). Ik verwacht wel dat het gaat convergeren, ik zat te twijfelen of ik moest ingrijpen in het zelflerende karakter om het te corrigeren, mijn visie op het juiste antwoord weegt in wezen niet (heel veel) zwaarder dan dat van anderen. Een beetje opmerkelijk vind ik wel dat het meest gegeven antwoord sowieso niet matcht met het dorpje dat werd aangewezen (de plaats helemaal rechts begint met een E en is dus niet Gieten).

    1. Het klopt dat de plaats via Google Maps maar 4 letters heeft; echter een ander woord hiervoor is een plaats van 5 letters in de provincie Groningen. Dan klot het m.i. wel

      1. ik heb idd een plaatsje in Noord-Holland als oplossing maar je antwoordenoplossing zegt dat de meerderheid een andere oplossing heeft maar ik kan er dan dus wel vanuit gaan dat ik het toch goed heb?

      1. Negeer het plassen maar even. Behalve lastig is dit weer een rebus waar de meningen nogal uiteen lopen over de juiste oplossing. Het één na meest gegeven antwoord is hier denk ik het meest logisch omdat je anders het Engels er in moet betrekken. Mijn tweede regel is dan nog steeds een goede aanwijzing.

  10. Heeft iemand nog een subtiele hint voor rebus 5. Ik zie hier een rij ennen in de formatie van een backslash, maar het lukt me niet tot een plaats te komen.

    1. Het is geen plaats, maar een rivier. Hoe lopen de ennen? Van boven naar onder (en dan een ander woord, beetje ouderwets). Ik hoop dat ik zo niet te veel verklap.

      1. Wel vrij specifiek al. Ik heb hem nu. De aanwijzing dat het een rivier was zou voldoende zijn, ben alle rivieren in Nederland even langsgelopen.

    1. Bij 12 hoef je slechts te benoemen wat je op het plaatje ziet, het dorp telt maarliefst 672 inwoners, maar er is ook een gelijknamig riviertje.

  11. Ja, inderdaad. De antwoordcontrole gaat uit van het meest gegeven antwoord. Persoonlijk vind ik het antwoord in Noord-Holland beter te onderbouwen omdat je voor het andere antwoord een Engelse term nodig hebt (al kom je die dan wel regelmatig bij de toiletten tegen).

  12. Heb weer met veel plezier gepuzzeld om alle 40 rebussen op te lossen.
    Is er ook een officiële uitslag te vinden, met uitleg van de makers van de puzzel?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recente artikelen